104. ročník mezinárodního závodu do vrchu Pikes Peak, jedné z nejnáročnějších výzev světového motoristického sportu, skončil vítězstvím Romaina Dumase. Francouz s vozem Ford Super Mustang Mach-E a na pneumatikách Pirelli zvládl trať v čase 8'18"202" a zajistil si tak svůj šestý triumf na legendární hoře.
Na trati dlouhé 19,99 kilometru se 156 zatáčkami stoupajícími na 4 302 metrů vysoký vrchol Pikes Peak značka Pirelli také obula vůz vítěze minulého ročníku Simone Faggioliho.
Poté, co ve čtvrtek získal tento jezdec pole position a dominoval i ve volném tréninku, patřil mezi jasné favority na další vítězství. Faggioliho však během stoupání zbrzdil technický problém, který negativně ovlivnil jeho výkon. Navzdory tomuto nezdaru se mu podařilo obsadit celkově třetí místo.
Terenzio Testoni, sportovní manažer ve společnosti Pirelli, k tomu uvedl: „Pikes Peak se i nadále drží mezi nejnáročnějšími závody na světě – pro jezdce, vozy i pneumatiky. Letos jsme se pohybovali mezi přibližně dvaceti stupni Celsia na startu a méně než bodem mrazu na vrcholu, což je výjimečný teplotní rozsah na pouhých dvaceti kilometrech. Za takových podmínek je konzistentní výkon naprosto zásadní. Dumasovo vítězství dokazuje efektivitu naší spolupráce s Fordem, zatímco Faggioliho třetí místo – dosažené navzdory problémům, které omezily jeho potenciál – potvrzuje konkurenceschopnost našich pneumatik i v nejnáročnější aréně mezinárodního motoristického sportu.“
Pirelli dodala svým týmům pneumatiky P Zero, ale v rozdílných konfiguracích. Faggioli jezdil na 13palcových pneumatikách P Zero Hillclimb, zatímco Dumas soutěžil na 18palcových pneumatikách P Zero odvozených ze závodů GT, speciálně optimalizovaných pro elektromobil Ford.


