V uvedeném textu vyjadřuji pouze svůj osobní názor. V žádném případě se nejedná o stanovisko jakékoliv právnické ani jiné osoby, ve které profesně působím nebo se kterou jakýmkoliv způsobem v oboru spolupracuji. V žádném případě se nejedná o jakékoliv zpochybnění těch testů, které byly prováděny čestně a objektivně a jejich výsledky zveřejněny jen a jen pravdivě. Spíše naopak.

Něco drobného na rozehřátí.                                                                                                             

„Já jsem vyhrál! Vyhrál jsem! Jsem nucen požadovat opakování ceremoniálu!“         

Cholerický automobilový závodník Stanislav Volejník, film „Jáchyme hoď ho do stroje“ – 1974.

 

Vítěz bere vše.                                                                                                               

Chcete neuvěřitelně zvednout prodeje hudebních nosičů? Největším urychlovačem tržeb je bohužel nečekaný skon hudební star, z větší části ještě k tomu předčasný. Je to nechutné, ale sakra účinné.

Potřebujete naučit český národ masově používat plastový krouhač na zelí s nástavcem? Maličkost. Nasaďte do teleshoppingu agilního staříka Horsta Fuchse. Pro jistotu ho nechte usmažit vejce na karoserii vozidla, ono (se) to určitě chytne.

Musíte udržet prodej pneumatik v přijatelném množství? Ověnčete se vavříny vítězství v testu osobních pneumatik a pro zvýšení účinnosti marketingového dopadu před vyhlášením výsledků nechte zlehka vyhladovět novináře. Na ten raut a vítěznou značku pak dlouho nezapomenou.

Ať jsou pohnutky výrobců čehokoliv jakkoliv bohumilé, přírodě nakloněné a lidsky empatické, vždy jde o peníze na prvním místě. To ostatní až potom. 

 

Celý článek si můžet přečíst v aktuálním vydání Pneu revue 4/2016.